Ziua de 8 martie are un farmec deosebit. În această minunată zi de amintim de cea mai dragă persoană nouă, mama. Câtă duioşie şi bucurie ne inundă sufletul la gândul că îi putem oferi o floare în semn de recunoştinţă pentru tot ce face pentru noi!

Ziua de 8 martie a fost marcată şi în parohia noastră printr-o mică serbare dedicată mamelor şi femeilor. Sfânta Liturghie de la ora 18.00 a fost celebrată de părintele paroh şi decan, Isidor Dâscă. La predică, sfinţia sa a amintit de femeile sfinte din Sfânta Scriptură, în primul rând de Sfânta Fecioară Maria. După Sfânta Liturghie, copii au prezentat un mic moment artistic, care a cuprins cântece şi poezii dedicate mamei şi o scenetă despre modelul de mamă oferit de Sfânta Fecioară. În timpul serbării, tinerii din parohia noastră au oferit femeilor din biserică câte o felicitare şi o urare din inimă.

{jcomments on}