Anunţuri

Duminică, 3 august 2014

1. Miercuri, 6 august, celebrăm sărbătoarea Schimbării la Față a Domnului. Deși nu este sărbătoare de poruncă, în afară de sfintele Liturghii din zilele de lucru, vom celebra o sfântă Liturghie și la ora 10.30.

2. Organizăm un pelerinaj la Cacica în ziua de 14 august, la ora 7.00 dimineața. Cei care se înscriu până duminica viitoare vor plăti 40 de lei, iar de duminica viitoare prețul va fi de 50 de lei.

3. Miercuri, 6 august, începem novena de pregătire la sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului.

4. Rugăm familiile care lucrează în străinătate și vor să-și mențină fișele în parohia noastră, să se anunțe la biroul parohial și eventual să se programeze pentru binecuvântarea casei și a familiei. Altfel vor fi scoase fișele din parohie și nu vor mai avea acces la serviciul parohiei noastre.

5. A apărut un nou număr al revistei „Mesagerul Sf. Anton”.