Anunţuri

Duminică, 10 august 2014

1. Vineri, 15 august, celebrăm marea sărbătoare a Adormirii Maicii Domnului. Sfintele Liturghii vor fi ca duminica.

2. Joi, 14 august, la ora 7.00 dimineața, vom merge în pelerinaj la Cacica, cu autocarul din fața catedralei. Mai sunt disponibile 20 de locuri la autocar. Cei care doresc, pot merge în pelerinaj și cu mașinile personale.

3. Vineri, 15 august, la ora 11.00, este și hramul bisericii din Barați. Vom merge în procesiune joi seara, la ora 17.45. Faceți o jertfă și veniți mai mulți. Toți avem nevoie de ajutorul Mariei. Nu merită Maica Domnului un efort?

4. Duminică, 17 august, la ora 11.00, se celebrează hramul Parohiei Coman.

5. Reamintim familiilor care lucrează în străinătate să se anunțe la biroul parohial pentru a-și menține fișa în parohia noastră.

6. Sâmbătă, 23 august, la ora 10.30, deci peste două săptămâni, se va celebra Ziua Familiei la nivel diecezan, adică vor participa familii din toată dieceza în parohia noastră.

7. A apărut revista „Lumina creștinului” pe luna august.