1. Mâine seară, la ora 18, Fraţii Congregaţiei Opus Dei vor celebra o Sf. Liturghie solemnă în cinstea sfântului Jose Maria Escriva, întemeietorul ordinului.
  2. Miercuri, 29 iunie, celebrăm sărbătoarea sfinţilor Petru şi Paul. Este sărbătoare de poruncă. Este şi hramul acestei biserici. Sf. Liturghii se vor celebra la orele 6, 8, 9, 11 – Liturghia hramului, şi 18. Nu se celebrează Sf. Liturghie de la ora 12.
  3. Vineri şi sâmbătă celebrăm prima vineri şi prima sâmbătă din luna iulie.
  4. Duminica viitoare, la ora 10.30, pr. Petru Budău, din parohia noastră, va celebra 50 de ani de Preoţie, împreună cu colegii săi de promoţie şi alţi mulţi preoţi; să-i însoţim cu rugăciunile noastre de mulţumire. Dintre colegii rămaşi în viaţă vor fi prezenți: pr. Claudiu Dumea, de la Seminarul din Iași, pr. Mihai Catău – din Germania, pr. Ilieș Sociu – de la București, și pr. Augustin Pascaru – de la Faraoani.
  5. În săptămâna 4-10 iulie are loc campusul copiilor din parohia noastră, cu tema Prinț și cerșetor. Invităm toți copiii să se înscrie la campus la în această săptămână.
  6. Sf. Liturghie din această seară și cateheza vor fi pentru cadrele medicale.
  7. A apărut revista Lumina creștinului pe luna iulie.